Inter ka shënuar edhe barazimin e tretë radhazi në Serie A teksa mbeti 1:1 me Cagliarin në kuadër të javës së 21-të.

Lautaro Martinez realizoi me kokë pas harkimit të Ashley Young në minutën e 29-të.

Në atë të 78-tën, Radja Nainggolan dënon ish-ekipin duke shënuar golin e barazimit dhe të epilogut të këtij takimi.

Me këtë barazim, Inter shkon në kuotën e 48 pikëve, tri më pak se Juventusi i cili ka edhe një ndeshje më pak të zhvilluar.