Interi do të luajë si mysafir ndaj Empolit në kuadër të xhiros së 19-të në Serie A duke filluar prej orës 15:00.

Skuadra e Luciano Spallettit kthehet nga fitorja ndaj Napolit në mesjavë, dhe sot kërkon që t’i marrë përsëri tre pikë për t’iu afruar Napolit që është në pozitën e dytë me pesë pikë më[ shumë se zikaltrit në vendin e tretë, shkruan Gazeta Express.
Empoli aktualisht është në pozitën e 16-të në tabelë me 16 pikë.

Në tri ndeshjet e fundit mes tyre, Interi ka dalë fitues në të tria ndeshjet.