Interi e ka konfirmuar se Mauro Icardi do të jetë në skuadrën e tyre në Serie A këtë sezon dhe do ta veshë fanellën me numrin 7.

Icardi më parë ishte kapiten dhe 9 i Interit, por që klubi ia largoi shiritin sezonin e kaluar.

Lojtari ka kërkuar largimin drejt Juventusit, gjë që nuk është pranuar nga klubi, dhe tani kanë lëvizur për ta riintegruar atë në ekipit, në mënyrë që të mos akuzohen për keqtrajtim të lojtarit.

Numrin 9 tashmë e ka marrë Romelu Lukaku, ndërsa Icardi do ta veshë fanellën me numrin 7, që hedh dyshime në ardhjen e Alexis Sanchez.

Tani mbetet për tu parë nëse Maurito me dëshirë do t’ia kalojë numrin sulmuesit të Manchester United, nëse ky vjen, ose vet Icardi largohet.

Edhe lojtarët e tjerë i kanë zgjedhur numrat si: Diego Godin 2, Stefano Sensi 12, Valentino Lazaro 19, Nicolo Barella 27 dhe Lucien Agoume 32. /Telegrafi/

Numrat e skuadrës së Interit:

1. Samir Handanovic

2. Diego Godin

5. Roberto Gagliardini

6. Stefan De Vrij

7. Mauro Icardi

8. Matias Vecino

9. Romelu Lukaku

10. Lautaro Martinez

11. Federico Dimarco

12. Stefano Sensi

13. Andrea Ranocchia

15. Joao Mario

16. Matteo Politano

18. Këadëo Asamoah

19. Valentino Lazaro

20. Borja Valero

23. Nicolo Barella

27. Daniele Padelli

29. Dalbert

30. Sebastiano Esposito

31. Lorenzo Pirola

32. Lucien Agoume

33. Danilo D’Ambrosio

37. Milan Skriniar

46. Tommaso Berni

77. Marcelo Brozovic

87. Antonio Candreva

95. Alessandro Bastoni