Zëvendësministri i Shëndetësisë i Iranit ka testuar pozitiv me koronavirus, njoftoi agjensia e lajmeve të vendit ILNA, sipas Reuters.

Në një intervistë për televizionin shtetëror, një zëdhënës i ministrisë së shëndetësisë konfirmoi se zv.ministri Iraj Harirchi ishte infektuar dhe ndodhet në karantinë, raportoi Reuters.