Gerta Shino ishte njëra ndër banoret e edicionit të 9-të të Big Brother Albania.

Mirëpo asaj dhe partnerit të saj Denisit nuk u priu fati dhe ishin ndër të parët që u larguan nga ky audicion, shkruan lajmi.net

E sot kur ka kaluar kohë, Gertës i vie turp që ka qenë pjesë e BB Albania, krejt kjo për arsye se po e përcjell të njëjtin format të shouit televiziv i cili po mbahet në Angli.

”Turp për mua që kam qenë në BB. Shikoni ça shtëpie kanë banorët në Angli, për të mos folur për kualitetin e kamerave pastaj,Big Brother Albania është m**t”, ka shkruar ajo.

Ndryshe Gerta dhe Denisi ishin në lidhje dhe sot ajo po shijon dashurinë me një djalosh kosovar i cili jeton në Norvegji dhe quhet Florent.

Të pathënat pas daljes së saj nga shtëpia më e madhe në Shqipëri i pati folur për ‘Mirage’ ekskluzivisht.