Skocia do të humbas talentin e saj, Billy Gilmour për ndeshjen vendimtare ndaj Kroacisë.

Mesfushori 20 vjeçar ishte vlerësuar “Lojtari i ndeshjes” të premtën ndaj Anglisë, por që nuk do të jetë i pranishëm në ndeshjen e nesërme ndaj Kroacisë.

Në testet e Covidit, skocezi ka rezultuar pozitiv dhe do të mungojë së paku në një ndeshje të Evropianit.

Billy tani do të izolohet për 10 ditë, ndërsa testeve të Covidit do t’i nënshtrohet edhe bashkëlojtarët e tij.

Artikulli paraprakNP Higjiena Komunale-Shkup furnizohet me kamion të rinj
Artikulli tjetërNëse mblidhen më shumë njerëz se sa lejohet, do të rikthejmë masat – tërheq vërejtjen Filipçe