Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov ka dërguar urim me rastin e 24 anit, Ditës së Kirilit dhe Metodit.

“Duke shënuar këtë ditë, ne përkulemi para veprës së vëllezërve Konstantin- Kiril dhe Metodi. Vepra e tyre duhet të jetë rruga jonë në ndërtimin e shoqërisë së vlerave që ata na i lanë. Të jemi krenar për trashëgiminë e tyre, ta ruajmë dhe respektojmë gjuhën tonë dhe kulturën tonë”, ka thënë Ivanov.

Artikulli paraprakPrishet fejesa, plagoset 31 vjeçari në Haraçinë
Artikulli tjetërPaul Pogba besimtar i devotshëm, viziton Mekën për Ramazan