19 persona kanë humbur jetën, përfshirë edhe fëmijë, pasi një kamionetë që po barte emigrantë është rrokullisur nga rrugë në Izmir të Turqisë.

Kamioneta është përplasur për anësoreve dhe ka rënë në një kanal rreth 20 metra lartësi, shkruan BBC.

Kombësia e viktimave nuk është bërë e ditur.
Edhe dje në Greqi 11 veta dje kanë ndërruar jetë pas një makinë shpërtheu në flakë pas përplasjes.

Artikulli paraprakNikollova: Zgjedhje të parakohshme nëse nuk kalojnë ndryshimet kushtetuese
Artikulli tjetërNdryshimet Kushtetuese nesër në seancë parlamentare