Anthony Joshua është izoluar në shtëpi pasi që rezultatet për koronavirus kanë dalur pozitive për princin Charles.

Kurse Joshua dit më parë ishte takuar me princin e Uellsit, transmeton IndeksOnline.

Mirëpo përfaqësues të Joshuas kanë treguar që sportisti nuk ka shfaqur simptoma të koronavirusit megjithatë ai është izoluar.

“Është në shtëpi duke ndjekur udhëzimet e qeverisë, ai është i aftë dhe mirë” tha përfaqësuesi i Joshuas.

Anthony Joshua ka planifikur që të ndeshet me Kubrat Pulev në stadiumin e Tottenham më 20 qershor.