Moti në Maqedoni sot do të jeta me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa pasdite do të ketë kushte për shi dhe stuhi.

Sot temperatura do të lëvizë prej 24 deri në 34 gradë celcius.

Në Shkup dhe rrethinë, moti do të jetë me vranësira mesatare dhe temperaturë maksimale prej 33 gradë celcius.

Nga nesër fillin periudha e motit jo stabil dhe me vranësira në, në më shumë vende do të ketë shi dhe stuhi.

Artikulli paraprakVogëlueshi 8 muajsh që i çuditi të gjithë duke notuar në Dhërmi
Artikulli tjetërPDSH mbajti kuvende zgjedhore në Bërvenicë dhe Bogovinë