Futbollisti me origjinë kosovare, Benjamin Kololli, i cili luan si mesfushor për skuadrën zvicerane FC Zurich, gjersa ishte duke festuar shënimin e një goli, ai ka rënë nga një lartësi prej më shumë se dy metrash dhe ka pësuar lëndime trupore.

Në raundin e parë të Ligës Evropiane, ekipi zviceran po luante kundër skuadrës AEK Larnaca në stadiumin GSP Nikosia i cili ndodhet në Qipro.

Përkundër incidentit që ndodhi me mesfushorin kosovar, skuadra zvicerane ka fituar me rezultat prej një me zero.