Për pasdite është caktuar biseda telefonike mes dy kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras. Këtë gjë përpos mediave greke, e ka konfirmuar edhe lideri i “Grekëve të pavarur”, Panos Kamenos, i cili tha se “kryeministri grek pasdite pritet që të ketë bisedë telefonike me Zaevin”.

Mediat greke shpjegojnë se të dy palët duhet së pari të njoftojnë ndërmjetësin Metju Nimic i cili është në New York, dhe për shkak distancës kohore biseda është caktuar pasdite, njofton Shenja.

Artikulli paraprakShoferi dhe vajza e tij 5 vjeçare nga Kumanova lëndohen në një aksident
Artikulli tjetërFLEKENSHTAJN: BE-ja të nis negociata me Maqedoninë