Tē shtunën u mbajt finalja e madhe e festivalit të këngës “Kënga Magjike”.
Finalja e festivalit “Kënga Magjike” u mbajt në Pallatin e Kongreseve në Tiranë.

Gara mes aristëve në këtë festival ishte shumë e ngushtë, por garën arriti ta fitojë Flori Mumajesi.

Flori Mumajesi në këtë festival është paraqitur me baladën “Plas”, me të cilën arriti gjithashtu ta marrë edhe çmimin “Balada më e mirë”.Vendin e tretë e morën Fifi dhe Mc Kresha, ndërsa të dytin Aurela Gaçe dhe Eli Fara.Më poshtë mund ta dëgjoni këngën fituese të edicionit të 20-të të festivalit “Kënga Magjike”.