Për t’i mbajtur këmbët e pastra dhe thembrat e buta, kjo është përgjigja e pyetjes pse duhet të mbani veshur çorapet edhe në verë.

Sigurisht trashësia , madhësia, por edhe materiali i tyre ndryshon nga ai i stinëve të tjera.

Ne gjithashtu ju sugjerojmë edhe një krem fantastik të bërë vetë në kushtet e shtëpisë.

Për ta përgatitur atë ju duhen:
4 litra ujë të ngrohtë
1 filxhan kripë Epsom
10 aspirina
lëngu i një limoni
1 palë çorape pambuku

Udhëzime:
Shtoni kripën në një legen apo enë tjetër mbushur me ujë të ngrohtë.

I mbani këmbët për jo më pak se 30 minuta aty.
Tani merrni aspirinat dhe vendosini në një tas. Shtrydheni lëngun e limonit dhe i përzieni derisa të bëhet një pastë e trashë.

Aplikojeni pastën në këmbët tuaja (thajini së pari) dhe është koha për të veshur çorapet.
Duke e përsëritur disa herë këtë procedurë këmbët tuaja do të duken të pastra e të buta, gati si të një fëmije.

Artikulli paraprakKovaçiçi refuzon ofertën 60 milionë euro nga Man Utd
Artikulli tjetërItalia, zyrtarisht kandidate për Lojërat Olimpike