Moti sot në Maqedoni do të jetë i ftohtë dhe me reshje bore kryesisht në pjesën perëndimore dhe jugore të vendit. Do të fryjë edhe erë në drejtimin verior.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -9 deri -1 gradë ndërsa ajo e ditës prej -7 deri 1 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit -1 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë 1 gradë Celsius.