Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me erë, pasdite me reshje lokale të shiut të cilat në viset perëndimore do të kenë karakter të rrëmbyeshëm me kushte për paraqitje të bubullimës.

Do të fryejë erë mesatare deri në të përforcuar jugore për shkak të së cilës do të ketë transport të pluhurit nga Afrika dhe vende-vende paraqitje të shiut me ngjyrë.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 13 gradë ndërsa ajo e ditës deri 24 gradë Celsius.

Artikulli paraprakEnis Bytyqi sjell këngën “Marak” (Video)
Artikulli tjetërPër një vit 10.000 qytetarë të Maqedonisë kanë aplikuar për marrjen e pasaportës bullgare