Ja si do jetë moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira lokale. Gjatë paradites në disa pjesë të vendit do të ketë edhe mjegull.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -12 deri -2 gradë ndërsa ajo e ditës prej 1 deri 9 gradë Celsius.

Edhe në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperature të mëngjesit -7 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 4 gradë Celsius.

evn