Sot moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare.

Në veriperëndim të vendit do të fryjë një erë e lehtë.

Temperatura maksimale e ditës do të arrijë deri në 32 gradë celsius, ndërsa temperatura minimale do të jetë 17 gradë celsius.