Moti para dite do jetë me diell dhe vranësira mesatare, ndërsa pas dite do të ketë rreshje lokale të shiut dhe bubullima posaçërisht në pjesën veriore të vendit.

Temperaturat e ditës do të shkojnë deri në 37 gradë celsius, ndërsa në Shkup temperatura maksimale do të arrijë deri në 34 gradë celsius

UV Indeksi do të jetë 8.