Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira. Pasdite në disa vende do të ketë kushte për reshje të shiut dhe stuhi.

Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë veriperëndimore.

Temperaturat maksimale ditore do të lëvizin prej 25 deri 33 gradë celcius. Ndërsa në Shkup do të arrijnë deri 29 gradë celcius.

Gjatë fundjavës moti pritet të jetë me diell dhe i ngrohtë, përveç në vendet veriore dhe perëndimore pritet të ketë edhe reshje të shiut.

Artikulli paraprakDafina Zeqiri josh me fotografinë e fundit (FOTO)
Artikulli tjetërKryeministrja e rumune për vizitë zyrtare në Maqedoni