Daniel James do t’i përfundojë sot të gjitha testet mjekësore për t’u transferuar përfundimisht në Manchester United, pasi që “Djajtë e kuq” kanë arritur marrëveshje me Swansea Cityn për 18 milionë funte.

Sky Sports raporton se Manchester Unitedi është afër ta kompletojë transferimin e anësorit 21-vjeçar uellsian, të cilit i ka mbetur vetëm edhe një vit në kontratën e tij me Swansea Cityn.

Shuma e cila do t’i paguhet menjëherë Swansea Cityt është 15 milionë funte, ndërsa Manchester Unitedi do ta pasojë këtë shumë edhe me 3 milionë funte të tjera, të cilat do t’i paguajë në formë të shtesave.

James, i cili për momentin është duke u përgatitur me Kombëtaren e Uellsit për ndeshjes kundër Kroacisë dhe Hungarisë, tashmë ka arritur marrëveshje për kontratën e tij personale me klubin e Old Traffordit.