Ish-ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska, sot është dënuar me gjashtë muaj burg në lëndën “Tanku” e cila ka të bëjë me blerjen e makinës luksoze “Mercedes”.

Gjatë ditës së sotme kundër Jankulloskës ka qenë e caktuar edhe një seancë në Gjykatën Penale, për lëndën “Shënjestra-Fortesa”, ndërsa jashtë objektit të gjykatës ajo është takuar nga gazetarët dhe u pyet për aktgjykimin e sotëm në lëndën “Tanku”.

Jankulloska shkurt komentoi vendimin e Gjykatës Penale duke thënë se do të dorëzojë ankesë.

“Nuk kam çfarë të komentoj. Gjitha i kam thënë në fjalët përfundimtare. Vendimin do ta komentoj në ankesë”, tha Jankulloska.

Artikulli paraprak“Paris Motor Show”, dominojnë makinat elektrike
Artikulli tjetërËshtë siguruar shumicë për ndryshime kushtetuese, ja kush e thotë (FOTO)