Pas deputetes Daniella Rangellova e cila u tërhoqë nga Komiteti Ekzekutiv i partisë dhe pozita e kryetares së forumit të gruas në VMROR, dorëheqje dha edhe deputetja Liljana Zaturovska, dhe pas saj ka dhënë dorëheqje nga Forumi i Gruas në VMRO-DPMNE ehe deputetja Liljana Kuzmanovska.

Kuzmanovska ka dhënë dorëheqje funksioni i nënkryetares së Forumit të Gruas në VMRO-DPMNE.

Artikulli paraprakSkandal: Maqedonasit e Gjorçe Petrovit grushtojnë arbitrin Besar Abduli
Artikulli tjetërBezhoska: Qytetarët kanë besim të lartë në sektorin bankar