Kryepeshkopi grek Jeronimos vlerëson se çështjet, siç është kontesti i emrit, nuk zgjidhen me protesta.

Ndryshe nga protesta në Athinë katër muaj më parë, kur Kisha Ortodokse Greke mbështeti tubimin dhe mori pjesë me tre përfaqësues, tani kryepeshkopi grek thotë se qëndrimi i tij është që këto çështje nuk zgjidhen me protesta.

Artikulli paraprakHyn në fuqi marrëveshja për demarkacionin e kufirit Kosovë-Mali i Zi
Artikulli tjetërFerid Murati afër zbulimit të ilaçit kundër kancerit