Mesfushori i Arsenalit, Matteo Guendouzi ka arritur marrëveshje me Marseillen.

Sipas La Provence, mesfushori premtues nuk zhvilloi asnjë ndeshje për një vit pas një problemi me trajnerin Mikel Arteta.

Guendouzi kaloi edicionin e kaluar huazim te Hertha Berlin, derisa Marsielle ka shikuar nga afër situatën.

Marrëveshja mes klubit francez dhe 22-vjeçarit është arritur, derisa tani Marseille duhet të arrijë marrëveshje me Arsenalin për çmimin e lojtarit, që vlen 15 milionë euro.

Ndërkohë, edhe shqiptari Granit Xhaka pritet ta kompletojë kalimin te Roma.

Artikulli paraprakFantastike: Ceremonia e hapjes, Euro 2020 nis me këngëtarin shqiptar
Artikulli tjetërKlea Huta rikthehet në muzikë me “Dikë si ti”