Juventus dhe Inter, do të kenë një përballje interesante në afatin e janarit.

Juventus dhe Inter, duan ta transferojnë mesfushorin e Tottenhamit, Mousa Dembele.

Dy skuadrat nga Serie A, janë në garë për transferimin e mesfushorit belg, pas kontrata e tij skadon në fund të këtij sezoni.

Edhe pse kontrata e tij skadon në verën e ardhshme, Juventus dhe Inter nuk duan të presin deri atëherë.

Të dy klubet duan t’i marrin shërbimet e Dembeles në janar, andaj do të jetë një garë e nxehtë mes tyre.