Juventus i është bashkuar garës për shërbimet e Marash Kumbulla.

Qendërmbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë, Kumbulla, ka tërhequr vëmendje të madhe pas paraqitjeve të tij të mira me fanellën e Hellas Verona.

‘La Repubblica’ shkruan se Juventus është skuadra e radhës që është futur në garë për kartonin e 20 vjeçarit.

Kumbulla vlerësohet me 30 milionë euro dhe kjo shumë nuk pritet të jetë problematike për Juventus, pasur parasysh edhe faktin që shqiptari po cilësohet si ‘Chiellini i ardhshëm’.

Napoli, Lazio e Fiorentina janë disa nga skuadrat tjera italiane që kanë treguar interesim për lojtarin.

Qendërmbrjotësi ka qenë i rregullt në formacionin bazë të Verona, madje ka shënuar edhe një gol, në 18 paraqitjet e tij.