Lazio raportohet që e ka refuzuar një opertë fillestare prej 80 milionë euro nga Juventus për mesfushorin Sergej Milinkovic – Savic.

Sipas gazetës Gazzetta dello Sport, Milinkovic – Savic vlerësohet nga klubi 130 milionë euro, derisa ka kontratë katër vjeçare.

Megjithatë, gazeta thekson se bisedimet “vetem sa kanë filuar” dhe se Juve mund të ofrojë edhe një lojtarë si shkëmbim.

Për serbin të interesuar janë edhe Paris Saint-Germain dhe Manchester United.

Lajmi erdhi dy ditë pasi që presidenti Claudio Lotito tha se “bardhezinjtë” nuk “mund të përballojnë çmimin e serbit”

Artikulli paraprakZAEV: Në këto momente historike bashkë të sigurojmë të ardhmen e shtetit
Artikulli tjetërTifozi i Kombëtares që nuk shkon askund pa fotografinë e Agim Ramadanit