Juventus kërkon edhe një mesfushor për sezonin e ri.

Juventus planifikon përforcime të tjera, gjatë këtij afati kalimtar të verës.

Përkundër ardhjes së Mattia Perin, Emre Can, Joao Cancelo, Leonardo Spinazzola, Mattia Caldara dhe yllit më të madh, Cristiano Ronaldo, “Bianconerët” planifikojnë një tjetër blerje të madhe.

“Corriere dello Sport” raporton se Juventus vazhdon të jetë në kërkim të një mesfushori të ri

“Pogba, Milinkovic ose Rabiot, janë idetë për një tjetër dhuratë nga ky Juventus”, shkruan e përditshmja sportive italiane, “Corriere dello Sport”.