uventus pret një transferim të madh nga Barcelona.

Juventus tenton një tjetër goditje alla Paul Pogba me bardhezinjtë që kanë shënjestruar talentin Oriol Busquets.

Ky i fundit që luan si mesfushor me të rinjtë e Barcelonës është në ditët e fundit të kontratës me katalanasit çka ka shtyrë bardhezinjtë të insistojnë fortë për të nënshkruar me parametër zero me talentin spanjoll.

Busquets ka kaluar një dëmtim të rëndë në gju në muajin shkurt dhe nuk ka marrë asnjë sinjal për rinovimin dhe tani duket se ka vendosur të largohet nga Barcelona me destinacion kampionët e Italisë.

Artikulli paraprakCNN turk: Dua Lipa kaloi natën me Marco Asensio pas finales së Ligës së Kampionëve
Artikulli tjetërJeremiq: Vuçiq po planifikon që këtë vit t’i dorëzojë Prishtinës ulëse në OKB