Maurizio Sarri është konfirmuar si trajner i ri i skuadrës kampionë të Serie A, Juventus.

Prej disa javësh është folur për një kalim të trajnerit italian në Serie A, por pritej vetëm zyrtarizimi.

Pak minuta më parë skuadra e Chelsea ka konfirmuar se Sarri do të largohet nga ‘Stamford Bridge’, kurse së fundmi është konfirmuar edhe emërimi i tij në stolin e ‘Zonjës së vjetër’.

 

View image on Twitter

JuventusFC

@juventusfcen

OFFICIAL | Maurizio Sarri is the new Juventus coach.

➡️ http://juve.it/D8l030oWTGB 

4,745 people are talking about this

 

 

 

Juve dhe Sarri kanë arritur marrëveshje për një kontratë tri vjeçare, bën të ditur faqja zyrtare e Juves.

Sarri do të jetë në stolin e ‘bardh e zinjve’ deri më 30 qershor të vitit 2022, ku do të synojë të fitojë Ligën e Kampionëve.

Image