Dje pasdite në shtëpinë e tij në Reçic ka ndëruar jetë Hamza Mahmudi, hafiz dhe studenti i teologjisë.

Hamza që është nipi i hoxhës Ejup Selmanit nga Reçica e Madhe ishte student në Turqi ku ndiqte studimet për teologji.

Nga familjarët bëjnë të ditur se varimi i të ndjerit do të bëhet sot pas namazit të ikindis në varezat e fshatit Reçic e Madhe.

Artikulli paraprakDigjet vetura e deputetit të LSDM-së
Artikulli tjetërZakharieva: Javën e ardhshme mund të jepet drita jeshile për negociatat me Maqedoninë