Pesëmbëdhjetë njerëz u plagosën nga një shpërthim në provincën Ontario të Kanadasë.
Autoritetet thanë se dy persona të paidentifikuar kanë hyrë në restorant dhe kanë shpërthyer një pajisje të improvizuar përpara se të largoheshin.

Pesëmbëdhjetë veta janë dërguar në spital, tre nga ta në gjendje kritike, tha Shërbimi Rajonal Mjekësor.

Përgjegjësinë për sulmin nuk e ka marrë asnjë grup.

Ai ndodh një muaj pasi një shofer ka përplasur furgonin për një turmë njerëzish në Toronto, duke vrarë 10 veta.

Artikulli paraprakZvicra ka hekurudhat më të mira në Evropë
Artikulli tjetërTifozi i çmendur i futbollit mbulon makinën me 15 000 foto Panini