Debati për mënyrën se si dhe kur Britania do të ndahet nga Bashkimi Evropian ka vazhduar për më shumë se tre vjet dhe nuk ka fund.
Dhe askund nuk ka qenë debati më intensiv sesa në Parlament, ku detyra e kryetarit John Bercow ka qenë mbajtja e qetësisë në sallë, i cili bënte gjatë gjithë kohës thirrje për qetësi.

Siç shihet edhe nga pamjet më poshtë deputetët nuk i kanë kursuer fyerjet, të bërtiturat dhe veprime të tjera.

60 Minutes reports on how Britain's pending divorce from the European Union has dragged out for over three years and interviews the outgoing speaker who tried to maintain order over it all. Sunday, on CBS

60 Minutes reports on how Britain's pending divorce from the European Union has dragged out for over three years and interviews the outgoing speaker who tried to maintain order over it all. Sunday, on CBS https://cbsn.ws/2PH88XT

Publiée par CBS News sur Samedi 2 novembre 2019

Artikulli paraprakRoma, tjetër fitore, Verdhekuqtë gjunjëzojnë Napolin 2-1
Artikulli tjetërBDI- Dega Likovë: Dallimi ndërmjet Ali Ahmetit dhe Ziadin Selës