Ashtu siç e paralajmëroi një ditë më parë, Edi Rama mblodhi sot kryesinë e PS-së.

Mbledhja u thirr dy ditë pas arrestimit të ish drejtorit të policisë së burgjeve, Arben Çuko dhe ish- deputetit Arben Ndoka.

Rama ka kërkuar një raport lidhur me emërimet si dhe të vendoset një kqyrje më e thellë për emërimet e drejtorëve rajonalë.

Këtë gjë Rama e paralajmëroi një ditë më parë në mbledhjen e deputetëve të PS-së.

Ndërsa një temë tjetër diskutimi është ajo që lidhet me ligjin e ri antishpifje.

Ai kërkon nga deputetët dhe ministrat që të mbajnë shënim dhe të raportonin çdo shpifje ndaj tyre në departamentin Anti Shpifje në parti.

Artikulli paraprakNora Istrefi së shpejti publikon duetin me këngëtarin e njohur
Artikulli tjetërGodet me sende të forta djalin, arrestohet 54 vjeçari