Sukseset e këngëtarëve kosovare me famë botërore nuk kanë të ndalur.

Derisa Dua Lipa do ta bëjë hapjen e Finales së Ligës së Kampionëve, e Era Istrefi do ta këndojë himnin e Kampionatit Botëror të Futbollit, është Rita Ora ajo që është zgjedhur fytyra zyrtare e UEFA-s për transformimin e imazhit të futbollit femëror dhe inkurajimin e vajzave për pjesëmarrje në këtë sport.

Artikulli paraprakS’do ta besoni për çfarë pendohen njerëzit para se të vdesin
Artikulli tjetërMickoski: Isha këshilltarë i Gruevskit pa kompensim