Asim Gashi është njëri nga artistët më të dashur për publikun.

Ai ka qenë i ftuar në emisionin Mirage që është prodhim i lajmi.net, ku ka rrëfyer shumë të pathëna rreth jetës private dhe karrierës profesionale, shkruan lajmi net.

Ndonëse është më i rezervuar sa i përket jetës private ai ka treguar se është i martuar dhe ka një fëmijë. Madje, Gashi jep detaje edhe më të hollësishme që mund t’i ndiqni në intervistën e mëposhtme.

Asimi po ashtu ka publikuar albumin e fundit që u prit mjaft mirë nga fansat