Një artiste e njohur shqiptare u ka bërë thirrje këngëtarëve tanë që të mos bëjnë muzikë tallava.

Përkundër kritikave të vazhdueshme, muzika tallava vazhdon të jetë shumë e kërkuar dhe dëgjuar në tregun shqiptar

Jo rrallëherë kemi pasur reagime të disa prej artistëve tanë, të cilët kërkojnë që të mos bëhet muzikë tallava.

Së fundi, ishte Miranda Hashani ajo e cila përmes një postimi në postimi në Facebook ka bërë thirrje që të ndalohet tallavaja.

“Stop tallava!!”, është mbishkrimi i fotografisë që postoi Miranda, e cila shtoi fjalët “Ne jemi shqiptarë. Shpërndajeni”.

Artikulli paraprakSelami: Edhe në Pollog me investime kapitale
Artikulli tjetërMarchisio përjeton natë të tmerrshme, grabitet nga hajdutë të armatosur në shtëpi