Policia e Kërçovës në kuadër të aktiviteteve për parandalimin e narkotikëve ka ndaluar dhe ka ngritur kallëzim penal ndaj 20 vjeçarit me inicialet S.M nga Kërçova. Ai akuzohet me dyshimin për posedim dhe tregtim me lëndë narkotike.

Gjatë kontrollit të tij në një operacion policor javëve të fundit, është gjetur sasi heroini.