Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut. Më shumë shi pritet të ketë në pjesën perëndimore të vendit, ndërsa më pak do të ketë në vendet përreth Vardarit.

Temperaturat ditore do të lëvizin prej 20 deri 32 gradë celcius.

Ndërsa në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperatura deri 28 gradë celcius.

Artikulli paraprakPropozimi më romantik që keni parë ndonjëherë
Artikulli tjetërNikollovski në Beograd, do të merret vendim për rritjen e doganave nga Kosova