Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, ndërsa do të fryjë edhe erë nga drejtime të ndryshme.

Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut dhe bubullima.

Temperaturat ditore do të lëvizin prej 24 deri 36 gradë celcius, ndërsa në Shkup do të arrijnë deri 32 gradë celcius.

Artikulli paraprak“Mikja” e Ledrit dhe Elvanës, për 24 orë kalon 1 milionëshin!
Artikulli tjetërReferendumi, shqiptarët çelësi i suksesit