Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa do të fryjë edhe erë e dobët veriperëndimore.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 7 deri 16 gradë gradë celsius, ndërsa temperatura ditore prej 23 deri 33 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell, ku temperatura e mëngjesit do të arrij deri në 12 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore deri 30 gradë celsius.