Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë.

Ndërsa pasdite do të ketë një shfaqje lokale të shiut, stuhive dhe erërave të forta. Temperatura maksimale ditore do të jetë nga 30 deri në 36 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell, ku do të fryj erë e lehtë nga ana perëndimore. Temperatura do të lëviz nga 16 deri më 34 gradë celsius.