Transferimi i Cristiano Ronaldos dhe Cancelos, ka shndërruar Juventusin në një nga skuadrat më të frikshme në Evropë.
Për të pasur një skuadër konkurruese në të gjitha kompeticionet, duhet pasur edhe një bankinë të mbushur me emra të mëdhenj.

Në këtë situatë tani po kalon Juventusi, me trajnerin Massimiliano Allegri që nuk do ta ketë aspak të lehtë të përzgjedh formacionin startues në sezonin e ri.

Por nëse Serie A do të fillonte sot, kampionët në fuqi të Serie A do të zbrisnin në fushë me këtë formacion: 4-3-3- Szczęsny; CANCELO, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; EMRE CAN, Pjanic, Matuidì; Dybala, CRISTIANO RONALDO, Douglas Costa.

Artikulli paraprakMerkel synon ta pushtojë “Evropën”!
Artikulli tjetërPas rekomandimit pozitiv për vizat, rritet numri i kërkesave për pajisje me pasaporta