Ka kohë që ajo është zhvendosur në kontinentin aziatik.

Këngëtarja e dashur, Vesa Luma po shijon jetën familjare bashkë me Big Bastën dhe djalin e tyre në pjesën tjetër të botës. Zelandë të Re

Ndonëse momentalisht jo shumë aktive në muzikë, këngëtarja është mjaft aktive në rrjetin social Instagram, aty ku ndanë momente të shumta të lezetshme, duke e dëshmuar veten si një bashkëshorte dhe nënë e përkushtuar.

Në postimet e fundit, Vesa ndër të tjera ka publikuar pamje nga kënga e fundit të Dua Lipës, teksa tregon se ajo po dëgjohet dhe po korrë suksese edhe në Zelandën e Re.

“Zemra ime aktuale në Zelandë të re” ka shkruar ajo me dashuri ndaj koleges teksa shpret kaq e gëzuar për arritjen edhe atje.

Si zakonisht, Vesa Luma pa hezitim përkrah sukseset e shqiptarëve në botë, e në këtë rast , të Dua Lipës. /Kosovarja/