Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i nxehtë. Pasdite në pjesën perëndimore të vendit pritet të ketë reshje të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 15 deri 21 gradë, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 28 deri 35 gradë celcius.

Ndryshim i temperaturave dhe përkeqësim i motit pritet të martën dhe të mërkurën në javën e ardhshme.