Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë, ndërsa në disa vende do të ketë edhe vranësira.

Pasdite në pjesën jugore do të ketë kushte për reshje lokale të shiut, ndërsa do të fryejë edhe erë veriore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 8 deri 15 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 24 deri 35 gradë.

Gjatë ditëve në vijim moti do të stabilizohet dhe do të jetë më i ngrohtë.

Artikulli paraprakPerformanca e ‘çmendur’ e Dua Lipës në Festivalin Bonnaroo
Artikulli tjetërShtetet arabe e “zgjidhin qesen”, ofrojnë 2.5 miliardë dollarë ndihma për këtë shtet