Khabib Nurmagomedov është bërë shumë i famshëm pasi mposhti Connor Mc Gregorin në kafazin tetëkëndësh.

Prej asaj dite kanë filluar të publikohen gjëra të pabesueshme dhe ekstreme të jetës së tij.

Fillimisht ishte publikuar një përleshje me një ari derisa tani një video tjetër.

Ai është filmuar duke notuar kundër rrjedhës së një lumi të madh.
Kjo video ka marrë shumë shpejt përmasa botërore në rrjetet sociale.

Khabib Swimming Against The Current 😯🌊

Only Khabib "the Eagle" Nurmagomedov would train like this… 😯🌊 📹 IG/kingfarruh

Publiée par SPORTbible sur Mercredi 16 octobre 2019