Klubi i Hendbollit për femra, Çair edhe në ndeshjen e dytë në superligën për femra shënoi fitore të thellë përballë skuadrës së Pelisterit.

Vajzat e udhëhequra nga Semie Islami dhe trajneri Basri Latifi dominuan ndeshjen nga fillimi deri në fund, duke fituar me shifrat 37:28.

Ndeshja e rradhës e luan kundër Gjevgjelisë.