Taylor Swift është vendosur të marrë trofeun Artist of the Decade (artistja e dekadës) në American Music Awards këtë vit, që do të mbahet me datë 25 nëntor.

I vetmi artist tjetër që ka marrë ndonjëherë çmimin prestigjioz është Garth Brooks, i cili u dha në vitin 2000.

Swift ka fituar më parë trofeun e Artistit të Vitit katër herë dhe është nominuar përsëri në atë kategori këtë vit.

Këngëtarja “Lover” tashmë ka 23 AMA në shtëpi, duke e bërë atë fituesen më të lartë të AMA të kësaj dekade. Ajo gjithashtu ka bërë më shumë trofe të AMA sesa çdo artiste femër në histori.
“Ndikimi i Taylor në muzikë këtë dekadë është i pamohueshëm, dhe shfaqjet e saj në American Music Awards kanë qenë vërtet spektakolare,” tha në një deklaratë ekzekutivi i Dick Clark Productions. “Ne jemi të entuziazmuar për ta nderuar atë si Artistja jonë e Dekadës dhe nuk mund të presim që ajo të mahnisë të gjithë me një performancë epike si asnjëherë më parë!”

https://www.instagram.com/p/B4Piqp1FNOy/?utm_source=ig_embed

Artikulli paraprakTetovë, zbarkojnë maqineritë, të hënën nis asfaltimi i rrugës Industriale
Artikulli tjetërPas dorëhejqes së Musës, ja kush do të jetë Zv/ministri i ri i shëndetësisë